Çalışma hayatı, sosyal hayat, kişisel nedenler ya da sıkıldığınız dövmenizden kurtulmak isterseniz çözümü size Clinic EPHESUS sağlıyor. Küçük lazer atımları ile boya partiküllerinin bağını kırıp etkisiz hale getirerek dövmeler silinir. Dövme silmede kaç seans işlem yapılacağı cilt tipiniz, dövme boyutu, dövmede kullanılan boya ve dövmeyi yapan kişinin ustalığının etkili olduğu faktörlere bağlıdır. İlk ücretsiz analizde size yaklaşık bir seans sayısı verilir, ilk uygulama sonrasında durumunuz netleşir.

HER RENK KALICI DÖVMEYİ SİLİYORUZ

Yaptırılan dövmelerin sildirilmek istenmesinin altında farklı nedenler yatmaktadır.

Bunlar arasında;
• Alerjik reaksiyonlar
• Dövmeyi yaptırma nedeni artık geçerliliğini yitirmesi
• İşe girmede dövmenin negatif etkisi
• Yeni farklı bir dövme yaptırmak istenmesi sayılabilir.

Dövme Sildirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel olarak yapılmış dövmeler daha derin tabakalarda aynı düzeyde yer alır. Bu da dövmenin silinmesini kolaylaştırır.

Amatör olarak yapılan dövmeler cilt altında boyayı eşit miktarda barındırmamış olabileceğinden; silinmesi daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Farklı amaçlar için üretilmiş boyalarla yapılan dövmeler içerikleri ve renkleri dolayısıyla zor silinebilirler.

Üzerinden birkaç kez geçilmiş ve üst üste yapılmış dövmelerin giderilmesi daha uzun sürebilir.

Dövme Sildirme Uygulamasının Önemi

Dövme çıkartma işlemi herkese uygulanmaz. Özellikle şekeri kontrol altında olmayan diyabet hastaları, aktif enfeksiyonu olanlar, otoimmün hastalığı olanlar, aktif siğili olanlar ve hamileler bu işlemi yaptırmamalıdır. Pigmentasyon (leke) oluşturma eğilimi olanlar doktor kontrolünde önlem alarak uygulama yaptırabilirler.

Dövme silme işleminin önemli faktörü uzman ve kullanılan cihaz olduğu kadar, dövmede kullanılan boyanın kalitesi de başarıyı etkilemektedir.

Dövme silme işleminden sonra enfeksiyon oluşmaması için uzmanınızın önerilerine kulak veriniz.

Dövme Silme İşlemi Ağrılı mıdır ?

Dövme silme işleminde kişiye göre değişen kısmen ağrılı bir işlem olabileceğinden gerektiğinde uyuşturucu krem uygulanır.

Dövme Silme Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Kaç Seans Gerekir ?
Dövme silme işlemi 4 – 6 hafta aralıklı uygulanmalıdır. Seans sayısı genellikle 4 – 8 arasındadır.

Dövme Silme Uygulama Sonrası Neler Beklenmelidir ?

Uygulama sonrası kabuklanma olacaktır. Bu kabuklanma yaklaşık yüzde 1 hafta, vücutta 10 – 15 gün sürmektedir.

Dövme Nasıl Silinir?

Dövme silmek için kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır.

Q-switched Nd:YAG lazer değişik renkler ve dalga boylarındaki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerdendir

Dövmenin rengi koyu ise daha kolay silinebilir iken, açık renklerde silinmesi daha da zorlaşır. Çoğu zaman dövmeler birden fazla renkte olurlar. Dövmelerdeki değişik renkleri deri altına demir, karbon, civa, kadmiyum, kobalt, krom ve titanyum bileşikleri verilerek oluşturulur. Siyah renkli dövmeler her türlü ışığı absorbe edebildiği için her tür dövme lazeriyle en kolay sonuç alınan dövmelerdir.

Seanslar sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da hassas kişilere uygulama yapılırken lokal anestezi yapılması faydalı olabilir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişme ve kızarıklık olabilir. Bir hafta içinde şişlik ve üzerinde kabuklanma ortadan kalkar.

Uygulama yaklaşık 4 – 8 seans yapılabilir. Her seans arası  genellikle 4 – 6 hafta olmalıdır. Uygulama sonrası değişik epitelizan kremler kullanılmalıdır. Clinic Ephesus olarak Seans aralarında herhangi bir riske karşı yine de güneş koruyucu kullanması tavsiye edilmektedir.

Dövme sildirme hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Dövmenizin kaç seansta ortadan kalkacağı ve nasıl bir işlem uygulanacağı işlem öncesinde yapılacak olan ücretsiz cilt analizi sonucunda bize yön verecektir. Dövme silme işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilir, ücretsiz cilt analizi yaptırmak için randevu alabilirsiniz.

İlgili mevzuatlar gereği: Dövme silme fiyatı, dövme silme maliyeti, dövme silme ücreti gibi bilgileri görüşme sonrası detaylı olarak verebiliyoruz.

Lazerle dövme silme işlemleri için 05069991011 ve 02322278181 numaralı randevu hattlarımızı arayabilir veya yandaki WhatsApp ikonuna tıklayarak dövmenizin fotoğrafını gönderebilirsiniz. 

Call Now ButtonARA
Open chat
Merhaba