CİLT BAKIMI

Modern dünyanın yoğun şartları ve koşuşturmacasında kendimize vakit ayırmayı unutur bazen de rutin bakımlarımızı erteleriz.

Fakat cildimiz bu yoğunluğumuzda en çok etkilenen yerimizdir. Çevre kirliliği, sigara kullanımı, beslenme bozukluğu, stres gibi etkenler cildimizin bozulmasına sebeptir.

Cildin derinlerine işleyen kir, yağ, ve makyaj kalıntıları cildimizi oldukça matlaştırır, gözeneklerin nefes almasını engeller. Bunlar sonucun da leke ve kırışıklık oluşumuna yol açar. Evde kullanılan peeling, maske gibi ürünler gözeneklerin dolu olmasından, kalitesiz ürünlerden kaynaklı yağ birikimi ve gözenekleri tıkamaya devam eder.

Bu sebepten rutin olarak cilt bakımı yaptırmanız gerekmektedir

MEDİKAL CİLT BAKIMI

HYDRAFACİAL

DERMAPEN

KARBON PEELİNG

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

Hydrafacial

Bir tür yaşlanma karşıtı cilt bakımı yöntemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne, sivilceli siyah nokta, anti aging, gözenek problemleri, minik kırışıklık gibi sorunların tedavisinde tercih edilir. Kuvvetli vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizler ve gençleştirir. İğnesiz işlem olduğu için acısız ağrısızdır.

Hydrafacial 4 adımdan meydana gelir cilt temizleme işleminden ve peeling ten sonra:

Temizleme
Sivilce Kurutucu
Anti Aging Serum
Nemlendirici serumlar uygulanır.

Karbon Peeling

Karbon peeling, leke giderme ve cilt gençleştirme yöntemidir. Leke tedavisi, geniş gözeneklerde, yağlanma düzensizliği ve ince kırışıklıklarda oldukça etkili bir cilt yenileme uygulamasıdır.

Gözeneklere karbon maddesi girdiği için işlemin etkinliği artar. Acısız ve kısa süreli bir işlemdir.

 Uygulamanın faydaları;

·     cilt parlaklık kazanır

·        ölü deriden arınır

·        aktif akneleri kurutur

·     gözeneklerin sıkılaşması

·        Nem dengesinin sağlanması

·        Kırışıklık ve sarkmaların engellenmesi

·        Cilt deformasyonlarının önlenmesi

·        Ciltte ton eşitliğinin sağlanması

·        güneş yanığı (leke), doğum lekelerinin giderilmesinde de kullanılır


Karbon Peeling, lekeler ve cilt gençleştirme için non-invaziv bir yöntemdir. Ciltte daha pürüzsüz ve daha parlak bir cilt elde etmek için mevcut en gelişmiş yöntemlerden biridir. Lekeleri giderme, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada etkilidir.

Karbon peeling, genişlemiş gözenekleri rafine eder, yağlı salgı ve sebum oluşumunu azaltır. İltihap önleyici ve anti bakteriyel çözüm yöntemdir. Daha temiz ve pürüzsüz bir cilt için sivilce ve siyah noktaları giderir. Cilt düzensizlikleri azalır ve cilt renk değişikliği giderilir. Bu şekilde, cildin daha düzgün bir görünüşü elde edilir. Çünkü ölü cilt hücreler epidermisten çıkarılır. Kollajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi uyarılır. İlk seanstan sonra bile; cilt dokusu elastikiyet ve genç görünüm kazanır.

Karbon Cilt Gençleştirme sonrasında neler beklenir;

·         Gözenek boyutunda iyileşme

·         Lekelerde azalma

·         Cilt tonunda açılma

·         Aktif aknede düzelme

·         Kolajen uyarımı

·         Temiz ve parlak bir cilt

Karbon Cilt Gençleştirme, her yaştan erkek ve kadın için uygundur ve pigmentasyon, sivilce, kırışıklık, donuk veya zayıf cilt tonu, geniş gözenekler ve yaşlanmanın belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

İşlem yapılacak cilt bölgesine ince bir tabaka karbon macunu uygulanır. Karbon macunu sürülen cilt yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakılır. Cilde yapışmış durumda olan karbon yaklaşık 15 – 20 dakikalık bir işlemle ciltten uçurulur. Uçan karbon parçacıkları beraberinde ölü deri tabakasını da götürür. Bir kısım karbon parçacıkları da gözeneklerden içeriye doğru girerek sıkılaşma sağlar.

Uygulamadan sonra biraz kızarıklık olabilir. Bu işlemden sonra cilt çok alıcı olduğundan, destek için de cilt tipine ve kişisel ihtiyaçlarına göre serum önerilebilir. İşlemden sonra vazelin kullanılmamalıdır.

Karbon peeling işleminden hemen sonra güneşin veya solaryumun UV ışınlarından kaçınılmalı, mutlaka SPF 30-50 koruma faktörü ile güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Call Now ButtonARA
Open chat
Merhaba