BÖLGESEL ZAYIFLAMA

SOĞUK LİPOLİZ – LENF DRENAJ – RADYO FREKANS – KAVİTASYON
(PROGRAMLARIMIZ DİYETİSYEN KONTROLÜNDEDİR)

Bölgesel zayıflama Soğuk lipoliz uygulaması, yağ hücrelerini dondurarak, işlevsiz hale getirip yok olmasını sağlar. Yağ hücreleri soğuğun etkisi ile daralıp, büzülünce lenfatik sistemle yani idrar yolu ile dışarı atılır. Yan etkisi olmayan, ağrı ve acı hissedilmeyen, bölgesel yağların-10 derecede kırılarak vücuttan atılması yöntemidir. Seans süresi 1 saat olup, işlem sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Yorgunluk olmaz, istirahat gerektirmez. Vücutta yanma, yara gibi cilt reaksiyonlar oluşmaz.

BAYANLARDA: Göbek çevresi, alt karın, üst karın, bel, sırt, sutyen izi, iç bacak, iç kollar ve basende uygulanır.

BAYLARDA: Sırt, göğüs, göbek çevresi, alt karın, üst karın bölgelerinde uygulanmaktadır.

Soğuk lipolizin avantajları; cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmemesi, iyileşme süreci olmamasıdır. Sadece yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organları hiç bir şekilde etkilemez.

Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir hazırlık gerektirmez.

SOĞUK LİPOLİZ KİMLERE YAPILMAZ ?

Ağır karaciğer ve böbrek, raynaud, soğuk ürtikeri, kontrolsüz şeker hastaları, enfeksiyon ve yüksek ateşli hastalara, hamile ve emzirenlere, sedef, vitiligo cilt hastalığı olanlara, kalp pili takılı olanlarda, uygulama bölgesinde yara, enfeksiyon ve egzama olan hastalara uygulanmaz.

Soğuk lipoliz uygulaması A5 kağıdı kadar bir başlık içersine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle – 6 c derecede maruz bırakılması esasına dayanır. Bu süre zarfı sonrasında yağ hücrelerinin bir kısmının soğutulma sonrası beslenmeleri bozulur. 45-60 gün içersinde lenf yolu kanalıyla beslenmesi bozulan yağlar vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz uygulanan bölgedeki cilt altı yağ dokusu % 10 ile % 40 oranında azalır. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve kişinin bu uygulamaya verdiği cevaba göre elde edilen bölgesel incelme farklı sonuçlar doğurabilir.

Herkese uygulanabilen, özellikle yoğun iş yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği, anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, acısız ve sadece tek seans uygulanan bir işlemdir. Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da mevcuttur.

En sık uygulanan bölgeler; Karın, göbek, kol, bacak, uyluk, sırt ve yan bölgelerdir.

SOĞUK LİPOLİZİN AVANTAJLARI;

FDA onaylı,

Cerrahi müdahale ve anestezi gerektirmemesi,

İyileşme süreci olmaması,

Tek seans uygulama

Sadece yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organları hiç bir şekilde etkilememesi,

Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir hazırlık dönemi olmaması,

Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak etki eder, bu yüzden kalıcı bir incelme sağlar.

Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

Bölgesel incelme

Vücut hatlarını yeniden şekillendirme,

Selülit görünümünde azalma,

Kavitasyon gibi diğer bölgesel incelme yöntemleri ile kombine tedavi olanağı sunar.

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel incelme isteyen ama abartı beklentileri olmayan hasta grubu için ideal bir seçenektir. Çünkü hasta kilo kaybetse bile istenmeyen bölgelerdeki yağlanma ciddi oranda azalmaz.

Kilo kaybı olmadan istenmeyen bölgelerdeki incelme her zaman kişiyi mutlu eder. Eğer kişilerin fazla bir bölgesel incelme beklentisi varsa o zaman soğuk lipoliz yerine lazer lipolizi düşünmeleri daha iyi bir incelme elde etmelerini sağlar. İzmir soğuk lipoliz fiyatları ve işlemin detayları için bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

LENF DRENAJ

Vücuda, haricen bir basınç uygulayan masaj tekniğidir. Bu basınç ile vücutta venöz ve lenf dolaşımları hızlandırılır. Vücudun tek başına yapmakta yetersiz kaldığı bu hızlı dolaşım için lenf direnaj ile basınç yan etkisiz bir işlemdir.

LENF DRENAJIN VÜCUDA ETKİSİ NEDİR?

Lenfatik dolaşımı hızlandırır.
Olası lenf tıkanmaları hızlanan akışın etkisi ile açılır.
Ödemler vücuttan atılır.
Selülitleri yok eder.
Zayıflama için yapılan diyet ve sporlara destek tedavi olarak uygulanır ve süreci hızlandırır.
Soğuk lipoliz tedavisine kombine edilir.
Kan dolaşımı hızlanır, buna bağlı olarak lokal yağlar parçalanır.
Kan dolaşımının artması ile bir diğer artı ise cildin sıkılaşması, parlak ve pürüzsüz hale gelmesidir.
Lenf drenaj vücuda, haricen bir basınç uygulayan masaj tekniğidir. Bu basınç ile vücutta venöz ve lenf dolaşımları hızlandırılır. Vücudun tek başına yapmakta yetersiz kaldığı bu hızlı dolaşım için lenf direnaj ile basınç yan etkisiz bir işlemdir.

LENF DRENAJ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR ?

Bölgesel yağ birikimleri (göbek bölgesi, kalçalar, bacaklar, bel, kol)
Kol ve bacaklardaki gevşemeler, sarkmalar
Çene altı (gıdı) sarkmaları
Liposuction sonrası oluşan düzensizlikler
Doğum sonrası oluşan sarkmalarSelülit Tedavisi
Vücut kontürünün düzeltilmesi
Daha sıkı ve daha sağlam deri görüntüsü

RADYOFREKANS UYGULAMASI

Vücuttaki kullanım amacı yağ eritme ve selülit tedavisidir. Radyofrekans Uygulaması, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek kontrollü bir şekilde ısıtır. Su düzeyi çok yüksek olan yağ dokularına ulaşarak yağ dokusunu eritir. Radyofrekans yağ eritici özelliği ile ısınan bölgenin cilt altında bulunan yağ hücrelerinin duvarları parçalar ve yağlar erimeye başlar. Bölgede kan dolaşımı ve metabolizma hızlanır; açığa çıkan yağlar kan ve lenf yoluyla emilerek vücuttan atılır. Bu sayede deri altında bulunan ancak egzersiz ve diyet yardımıyla eritilemeyen yağ depoları eritilir; deri üzerindeki portakal kabuğu görünümü önemli ölçüde düzeltilir.

Ayrıca, cilt sıkılaştırma için yeni kolajen, elastin ve lipoliz üretimini harekete geçiren Radyofrekans uygulaması ile yüz ve vücut sıkılaşır ve pürüzsüzleşir, dermal yapıyı güçlendirerek selüliti yok eder. Radyofrekans ile Bölgesel İncelme Tedavisi; Lenf Drenaj, Selülit, Zayıflama Masajı, Sıkılaştırıcı Vücut Bakımı uygulamaları ile kombine edilebilir.

Radyofrekans Uygulaması ile derin dokuların ısınmasını sağlanarak özellikle ağrılı kas spazmlarında ve kronik eklem spazm tedavilerinde olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Bel, boyun, sırt, omuz, kalça, kol, bacak ve her türlü eklem ağrılarında etkilidir.

Radyofrekans uygulaması ile;
Hücrelerin kimyasal aktiviteleri ve metabolik hızları artar
Ağrı azalır
Kas spazmı çözülür
Vücutta genel bir gevşeme sağlanır
Kan dolaşımı hızlanır
İyileşme hızlanır
Vücut ısısının yükseltilmesi sağlanır

KAVİTASYON

Kavitasyon, vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir. Yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. Kavitasyon işlem başına ortalama 2 cm, 5-7 seansta 10 cm incelme sağlar. Ölçüm metre ile yapılır. 5 seansta 1-3 beden zayıflama sağlar.

KAVİTASYON KİMLERE UYGULANMAZ ?

Kalp pili olanlara
Hipertansiyon hastalarına
Otoimmün hastalığı bulunanlara
Şeker hastalarına
Vücudunda pilatin olanlara
Yaşlılara
Altı aydan kısa bir süre önce uygulanacak bölgede ameliyat olanlara uygulanmaz. Kavitasyon cerrahi bir yöntem değildir. Acı, sızı vermez. Kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

KAVİTASYON İŞLEMİ NASIL YAPILIR, NE KADAR SÜRER ?

Kavitasyon ultrason cihazı ile yapılır. İşlem yapılacak bölgeye ultrason jeli tatbik edilir. İşlem öncesi bol su içilmelidir. Bir seans 40- 45 dakika sürer. İşlem sırasında kavitasyon cihazından ıslık tarzı bir ses gelir. İşlem sonrası da yine bol su içilmelidir. İşlemden bir gün önce ve işlemden bir gün sonra da bol su içmeye devam edilmelidir. İşlemden sonra idrarda koyu renk görülmesi normaldir. Böbrek ve karaciğerden yağ atılımını gösterir.