Saç Simülasyonu

Saç dökülmesi Zayıf , güçsüz ve cansız saçlar Hassas – çabuk kırılan saçlar Boya, perma, fön vb. işlemlerle yıpranan saçların güçlendirilmesi amacı ile yapılan işlemdir.

Saç Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Saçın büyüme ve tutunma için ihtiyacı olan bazı bileşenler saç derisinde ve saç köklerinde bulunmayabilir ya da ihtiyaçtan daha az miktarda bulunabilir. Saçın bu ihtiyaç duyduğu bileşenlere ulaşabilmesi için saç mezoterapisi ve prp yöntemleri uygulanır.

Saç Güçlendirme Ne İşe Yarar?

Saç köklerini kalınlaştırarak saç dökülmesini önemli ölçüde engellemektedir. Saçların daha hacimli, dolgun ve daha canlı bir görünüm kazanır. Doku yenilenmesi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen prp saç uygulaması, saç dökülmesinin azaltılması ve saçın canlandırılmasına yönelik uygulanmakta olup; saç mezoterapisi ve prp saç tedavisi için en çok kullanılan yöntemlerdir. PRP tedavisinde saç problemi olan hastadan 10 cc ölçeğinde kan alınarak, bu kan laboratuvar ortamında ayrıştırılmakta ve sonuçta kırmızı kan elde edilmektedir. Bu da özel bir işlemden geçerek, PRP tedavisi için lazım olan plazma hazırlanmaktadır. Plazma napaj yöntemi kullanılarak, saçın sorunlu bölgesine enjekte edilmesiyle tedavi sonlandırılmaktadır. Saç problemleri olanlar bu iki yöntemden faydalanabilir. Saçlarımızın yapısını keratin adında bir madde oluşturmaktadır. Bu madde zamanla su ve diğer etkenlerle yıpranır. Cansız olan saç yıprandığında bakıma ihtiyacı vardır. Saç bakımında önemli olan yıpranan saçın onarılması kadar derinin gerekli enzimlerle desteklenmesidir. Saç bakımı düzenli yapıldığında saç güçlenir ve dökülmeye sebep olan cildin kuruluğu giderilir ve hastalıklara olan direnci artarak saçın dökülmesi önlenir. Saçlarımız dökülmeden bakım yaparak saçlarımızın canlılığını koruyabiliriz. İlk uygulamadan itibaren saç dökülmesini durdurur. Saç folüküllerini stimüle ederek var olan saç köklerini güçlendirip, çoğalmasını sağlar. Kan dolaşımına yardımcı olarak, yeni saç foleküllerinin oluşumunu destekler. Dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tekniktir. Ufak dozlar halinde deriye verilir. Hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar. İçeriğinde bulunan 13 vitamin, 24 aminoasit, 5 mineral, 4 koenzim, 4 nükleit asit, 2 indirgeyici ajan sayesinde saç foleküllerini canlandırıp; serbest radikallerin neden olduğu, oksidatif stresten koruyarak, kafa derisinin sağlığını dengeleyip, sağlıklı ve gür saçlar elde edebilirsiniz. 6 ila 10 seans bay ve bayanlarda uygulanır, hiçbir yan etkisi ve sakıncası yoktur. Ücretsiz cilt analizi sonrasında gereken işlem metodu, seans sayısı ve fiyatı hakkında bilgi verilebilir. Detaylı bilgi ve randevu için: 05069991011 veya 02322278181 numaraları telefonlarımızı arayabilirsiniz.