Kalıcı Makyaj

Bakımlı ve güzel görünmek için sürekli makyaj yapması gereken bayanları her gün makyaj yapmaktan kurtarıyor. Cilde özel aletler ile doğal ve mineral renklerin derinin altına aşılanma işlemi olarak tanımlanan kalıcı makyaj, uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapıldığı takdirde kişilere sağlıklı ve etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Gözlerinizi belirginleştirmek ve bakışlarınızı güzelleştirmek için en etkili formüllerden ilki kaş şekillendirmedir. İnsan güzelliği açısından kaşların şekli ve rengi, aynı zamanda da kirpiklerin şekli ve rengi büyük önem taşır. Kaşlar, kaş kemiklerini takip eden kavislerdir ve gözlere gelebilecek teri kendilerine çeker. İyi şekil verildiği zaman yüz ifadesine simetrik bir görünüm kazandırır ve yüz şeklini ön plana çıkarır. Kaşların bakımına yüzün doğal şeklini değiştirmeden özen gösterilmelidir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

Bakımlı olmayı sevenler, Makyaj yapmakla zaman kaybetmek istemeyenler, Havuzda, denizde, saunada terleyince makyajının akıp sürekli makyaj temizlemek zorunda kalmak istemeyenler, Kaşlarında şekil bozukluğu olanlar, Kaşları dökülen ya da kirpikleri seyrek olan kişiler; Dudak sınırları belli olmayanlar, daha dolgun ve canlı renkte dudaklara sahip olmak isteyenler, ​​​​​​​Kaza veya hastalık nedeni ile ihtiyacı olan kişilere uygulanır.​​​​​​​

Kalıcı Makyaj Uygulamaları ve işlem süreleri;

Kaş, Eyeliner, Dipliner, ve Dudak uygulamaları yaklaşık 2'şer saatlik 2 seans olarak uygulanır. İki seans arası 15 / 20 gün olarak planlanır. Kalıcılık süresi cilt tipine göre değişmekte olup; Kaş için 1 - 2 yıl, Eyeliner, Dipliner, ve Dudak uygulamaları için 2 - 3 yıldır. Kirpik Tasarım iki ayda bir yenilenmelidir. Dudak için 1 hafta öncesinden Zovirax Krem kullanmaya başlanmalıdır.

Kalıcı makyaj güvenli bir uygulama mıdır?

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu uygulamanın güvenilir olup olmadığı oluyor. Kalıcı makyaj konusunda uzman kişilerce temiz ortamlarda yapılan kalıcı makyaj uygulamaları güvenilirdir. İşlem sırasında kullanılan pigmentlerin (renklerin) hepsinin doğal olması, tek kullanımlık steril malzemeler ile makyaj yapılacak bölgeye uygulanması ortamdan herhangi bir hastalığın bulaşma riski sıfıra indirmektedir. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce, cilt renginin alt tonlarındaki farklılıkları ortaya çıkaracak olan bir test uygulanarak kişilerde herhangi bir alerjik reaksiyon riskinin olup olmadığının tespit edilmesi kalıcı makyajın daha güvenilir şartlar altında yapılmasını sağlamaktadır.

Porselen Makyaj

Bu makyaj gece boyu akmayıp, sabit kaldığı için genellikle gelin olan hanımlar ile özel gün ve gecelerde tercih edilen makyajdır. Porselen makyajın yapımı titizlik gerektirdiği, en ufak bir hatayı bile kabul etmediği ve çıkarması zor bir uygulama olduğu için profosyenel kişiler tarafından yapılmalıdır. Malzemeleri ayrı ve özeldir. Özel kozmetik ürünleriyle yapılmaktadır.