İğneli Epilasyon

İSTER BUZ BAŞLIK - İSTER - PRO SOĞUTMA SİSTEMİ İLE AĞRISIZ – ACISIZ, YANMA RİSKİ OLMADAN 4 MEVSİM UYGULANABİLEN KONFORLU EPİLASYON

EPİLASYON NERELERE YAPILIR ?

Epilasyon neredeyse tüm vücuda uygulanabilir. Ancak epilasyonun uygulanacağı bölgede sivilce, uçuk ya da egzama gibi bir cilt problemi olmamasına dikkat edilmelidir. Yüz bölgesine uygulama yapılması durumunda iğneli epilasyon seçenekleri tercih edilebilir. Bu bölgede ayva tüyler daha fazla olduğu için seans sayısının çok daha fazla olması beklenir. Alanında uzman kişiler tarafından, uzman kontrolünde koltuk altı, bikini bölgesi, sırt, bacaklar, karın bölgesi gibi tüm vücuda lazer epilasyon işlemi uygulanabilir.

KİMLERE EPİLASYON UYGULANMAZ ?

Bronz ciltlere uygulanmaz, Hormon tedavisi görenlerde seans sayısı artabilir. Işığa duyarlığın arttığı hastalıklarda lazer uygulanmaz Aktif uçuk, siğil olan bölgelerle lazer uygulanmaz. Açık yara varsa lazer uygulanmaz. Ben (nevüs) üzerine lazer atışı yapılmaz.

EPİLASYON NASIL YAPILIR ?

Epilasyonla ilgili hazırlıklara işlemden birkaç gün önceden başlamak gerekir. Bu sürede kılları kökünden alan ağda, cımbız, epilatör, iple alma gibi yöntemler uygulanmamalı. Aksine jilet kullanarak tıraş olunması tavsiye edilir. Peeling, solaryum gibi işlemler de sonlandırılmalı ve bu sürede bronzlaşılmamalı. Epilasyon uygulaması sırasında, temizlenen ve tüyleri kısaltılan bölgeye lazerle tarama işlemi yapılır. Lazer enerjisi deriden geçtiğinde saniyeler içinde kıl kökleri tahrip olur. Alan genişliğine göre birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilen bu tarama işleminin ardından en geç 3 gün içinde tüylerin kendi kendine dökülmesi beklenir. Epilasyon cihazları Alexandrite, Diode, Nd-yag gibi farklı lazer türlerine ayrılsa da hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Kıl ve cilt tipine göre uzman görüşü almak faydalı olabilir. Epilasyon yaz-kış fark etmeksizin 4 mevsim uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Fakat işin uzmanı kişiler tarafından yapılmadığı takdirde yanık riski yüksektir. Dolayısıyla uzman kişilerce, hastaya uygun dozlar belirlenerek uygulama yapılması gerekir. Yazın lazer uygulaması yapıldıktan sonra oluşacak kızarıklıklar nedeniyle birkaç gün güneşlenilmemesi yeterlidir.

EPİLASYON ACI VERİR Mİ ?

Epilasyon yapılırken duyulan acı, kıl köklerinin yanması ile ilgilidir. Kökleri yanmayacak kadar düşük doz uygulaması, kılların dökülmesini sağlamaz. Lazer uygulamasında deri yanmayacak kadar soğutulmalı ve lazer dozu iyi ayarlanarak sadece kıl kökünü yakacak kadar olmalıdır. İleri soğutma sistemleri ve buz başlık teknolojisi ile epilasyonda artık acı hissi minimuma inmiş ve uygulama konforu ve hızı maksimum düzeyde arttırılmıştır. Artık epilasyon uygulamasında çok fazla acı ve ağrı yaşanmamaktadır. Lazerin prensibi ışık enerjisini ısıya dönüştürmek ve bu sayede hedef kıl kökünü yakmaktır. Herhangi bir ışın yaymaz, yani radyasyon içermez. Lazer epilasyon cihazı sarı, beyaz ve kızıl tüyleri görmez, bu gibi durumlarda iğneli epilasyon ile kalıcı çözüme başvurulur.

EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ ?

Doğru dozda uygulandığında cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşıp, vücutta herhangi bir kalıntı bırakmaz. Lazer ışığının vücutta bıraktığı herhangi bir artık yoktur ve dolayısıyla güvenlidir.

İĞNELİ EPİLASYON

İnce kıl köklerinin tedavisinde kullanılan en etkili yöntemdir. Kıl köklerine milimetrik steril iğnelerle ufak elektrik akımları gönderilmesi işlemidir. Tüy rengi, ten rengi ve tüy inceliği ayırt etmeden sonuç alınabilen bu yöntemle özellikle yüz bölgesinde mükemmel sonuçlar elde edilir. İğneli epilasyon uzman kişiler tarafından steril bir ortamda uygulanmaktadır. İşlem sırasında kullanılacak iğneler kişiye özeldir. İğneli epilasyon işlemi sonrasında ciltte kızarıklar olabilir. İşlem sonrası ve takip eden gün boyunca hiçbir dermo kozmetik ürün uygulanmamalı ve uygulama yapılan bölgeye 2 gün su temas ettirilmemelidir.

Clinic EPHESUS EPİLASYON MERKEZİ

Epilasyon merkezleri arasında tercih edilen kliniktir. Pazar günleri açık olan Clinic EPHESUS İzmir’in ulaşımı en kolay merkezi yerinde, konusunda deneyimli uzman personeli ile, gelişen teknoloji ve sistemleri takip ederek, sektördeki tüm gelişmeleri bilgi haznesinde toplayan, uluslararası sertifikalı cihazlarla hizmet veren, cilde yan etkisi olmayan doğal ve doğala özdeş belgeli ürünleri kullanan, tüm sarf malzemeler ve cihazlarda hijyen kurallarına uyan, kişiye ve cilt tipine özel programlar uygulayarak ESTETİK ÇÖZÜMLER sunmayı ilke edinmiştir. [video width="480" height="480" mp4="https://clinicephesus.com/wp-content/uploads/2019/03/Vortex-Video.mp4"][/video]

EPİLASYON FİYATI

İlgili mevzuat gereği Epilason Fiyatı, Lazer Epilasyon Fiyatı, Lazer Epilasyon Maliyeti, Lazer epilasyon ücreti bilgilerini görüşme sırasında verebiliyoruz. İzmir Lazer Epilasyon Detaylı bilgi için dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz cilt analizi sonrasında gereken işlem metodu, seans sayısı ve fiyatı hakkında bilgi verilebilir. Detaylı bilgi ve randevu için: 05069991011 veya 02322278181 numaraları telefonlarımızı arayabilirsiniz.